Logo & Branding

Logo, księgi znaku, strategie.
Zaprojektujemy spójny<
i rozpoznawalny wizerunek firmy.

Dobry biznes
zaczyna się
od dobrego logo

Dobre logo pomoże Twojej firmie znacznie szybciej się rozwijać.
Odpowiedni projekt przyciąga pożądanych klientów i łatwo zostaje w ich pamięci. Wyróżnisz się na tle konkurencji i sprawisz że Twoją markę nie sposób zignorować.

Stworzenie logotypu to prawdopodobnie więcej niż tylko znak towarowy . Trzeba o tym pomyśleć jako o kreowaniu całościowego wizerunku firmy , dlatego cena nie powinna być mianem kryterium wyboru wykonawcy.

PROJEKTUJEMY LOGO
Graficy z doświadczeniem

Projektujemy
czysto i schludnie

Czy chcesz, aby Twoje logo zostało zapamiętane? Chcesz, je umieścić w dowolnej scenerii i aby zawsze wyglądało profesjonalnie? Jesteś we właściwym miejscu.

Dobry wywiad
kluczem do sukcesu

Zaprojektowane przez nas logo mają służyć przede wszystkim Twojej firmie. Dlatego naszą pracę zawsze zaczynamy od poznania Twoich potrzeb.

Poprawki
zawarte w cenie

Najlepsze projekty powstają etapami. Dlatego będziemy postępować zgodnie z Twoimi uwagami i ulepszać nasze sugestie, aby stworzyć dla Ciebie idealne logo .

Jak powstaje logo?
Najważniejsze etapy projektowania logo.

Podstawą dalszej współpracy jest udzielenie klientom wyczerpujących odpowiedzi na najważniejsze pytania. Bez tego dokumentu zaprojektowanie logo będzie jak chodzenie w ciemności.

Jakie są nasze wytyczne , które kierujemy do klientów?
Pierwsza dotyczy opisu firmy / produktu. Chodzi przede wszystkim o dokładny profil działalności , pozycję rynkową, mocne i słabe strony w porównaniu z konkurencją (ważne jest krytyczne spojrzenie), a także cele wyznaczone przez brand.

Mając wypełniony brief , a tym samym znając oczekiwania klienta, przystępujemy do przygotowania wstępnej koncepcji znaku.

Niektórzy graficy od razu siadają do pracy z komputerem, kreśląc pierwsze luźne pomysły, ale w naszym przypadku wszystko zwykle zaczyna się klasycznie – od szkicownika i ołówka. Rysujemy symbole najbardziej kojarzone z marką, łączymy je w różnych konfiguracjach .
Niektórym łatwiej jest też pracować na tym etapie, przygotowując tzw. mapy myśli , czy też zestaw słów , które są najlepiej związane z marką. Wszystko to ma pomóc w burzy mózgów.

Chociaż są to tylko pierwsze koncepcje, czasami na tym etapie wybieramy wstępne kolory. W ruch wkraczają kredki i flamastry, aby sprawdzić, które kolory warto wziąć pod uwagę, a które wykluczyć.

Każdy grafik ma inny styl pracy, ale na marginesie warto wspomnieć, że niektórzy przesyłają swoje szkice do klientów w celu zapoznania się z wstępnymi koncepcjami.
Chodzi o to, aby Twoja firma podążała we właściwym kierunku, jednakże nie jest to konieczne.

Po wstępnej pracy przy komputerze kolejność wykonania elementów może się różnić. Jeśli podstawą jest szkic, zwykle zaczyna się od digitalizacji sygnetu, ale jeśli nie mamy takich wstępnych koncepcji, dobrym rozwiązaniem jest użycie typografii (idealnym rozwiązaniem dla logo jest własny napis).

Niezależnie od tego, czy przyszłe logo będzie kolorowe, warto też początkowo popracować nad wersją mono . Pozwoli to ocenić i dopracować samą formę, kształt znaku, a także sprawdzić, jak wygląda „bez” koloru oraz w wersji spłaszczonej (dotyczy to znaków z gradientami).

Podsumowując, przygotowanie logo odbywa się w kilku wersjach kolorystycznych: podstawowej, kontrastującej, monochromatycznej, achromatycznej oraz spłaszczonej.

Obowiązkowo zapewniamy również wersję wektorową logo , która jest w pełni skalowalna bez utraty jakości logo . Pozwala to na późniejsze dopasowanie logotypu do medium.

Każdy klient otrzymuje dokładnie opisaną księgę znaku, która przedstawia zasady posługiwania się logo. To instrukcja dla grafików firmowych (i nie tylko) pokazująca, jak używać znaku, aby nie stracił swojego charakteru.

Elementy książki znaku: